Panele fotowoltaiczne
projekt i realizacja

 

Ekologiczne i ekonomiczne pozyskiwanie energii
elektrycznej!

Systemy fotowoltaiczne służą do produkcji energii elektryczne we własnym zakresie.Uzyskana energia elektryczna może zostać wykorzystana na bieżąco do zasilania urządzeń elektrycznych w domu czy na obiektach przemysłowych zaś nadmiary wyprodukowanej energii można z magazynować lub odsprzedać do dystrybutora energetycznego.

Zamontowane systemy fotowoltaiczne pozwalają się uniezależnić od dostaw i cen prądu. Panele fotowoltaiczne można montować na dachu, a także na gruncie z zachowaniem odpowiednich zasad. Najlepszym miejscem do montażu paneli fotowoltaicznych jest na przykład dach skierowany na południe o nachyleniu około 35 stopni.


Uwaga! Wyświetlone uzyski energii są wartościami szacunkowymi. Zostały one obliczone za pomocą wzorów matematycznych, na podstawie określonych danych. Osiągniecie w rzeczywistości uzysków energii równych podanej w tym miejscu wartości nie jest gwarantowane!

 

Od projektu do realizacji

Przedstawiamy naszą ofertę na instalację systemów fotowoltaicznych dla firm, gospodarstw domowych i rolnictwa. Proponujemy również carporty i magazyny energii.

  • Opracowanie projektu i dokumentacji technicznej.
  • Montaż konstrukcji nośnej na dachu lub na gruncie.
  • Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu lub na gruncie.
  • Uziemienie systemu fotowoltaicznego.
  • Montaż falownika i zabezpieczeń strony DC i AC.
  • Połączenie modułów z falownikiem.
  • Podłączenie instalacji do licznika energii elektrycznej.
  • Sprawdzenie pracy układu.
  • Wykonanie pomiarów na instalacji.
 

Często zadawane pytania?

1Jakie są różnice między panelami fotowoltaicznymi a kolektorami słonecznymi?
Obydwa systemy wykorzystują energię, która pozyskiwana jest ze słońca, jednak różnica polega na tym, że kolektory słoneczne nie produkują energii elektrycznej, natomiast panele fotowoltaiczne wykorzystują słońce do produkcji energii elektrycznej, którą można wykorzystać do różnych celów.
2Jak działają systemy fotowoltaiczne?
Systemy fotowoltaiczne składają się z ogniw fotowoltaicznych, które połączone są razem ze sobą i w całości tworzą tak zwany panel fotowoltaiczny. Padające promienie słoneczne na taki panel zamieniają się na energię elektryczną. W konsekwencji czego wytworzony prąd doprowadzany jest do falownika, który zamieniany jest na prąd zmienny, czyli taki jaki obecnie występuje w gniazdkach elektrycznych.
3Czy panujące warunki klimatyczne w Polsce sprawdzą się pod inwestycję fotowoltaiczną?
Umiarkowany klimat w Polsce daje możliwość wytwarzania energii poprzez instalację fotowoltaiczną. W Polsce nasłonecznienie statystycznie w ciągu roku wacha się w okolicach 1000 kWh/m2 co przekłada się na 1600 godzin. Czyli w tym wypadku wytwarzanie energii z systemu fotowoltaicznego jak najbardziej spełni swoje zadanie.
4Czy panele fotowoltaiczne to opłacalna inwestycja?
Inwestycja w instalacje fotowoltaiczne to na pewno dobre rozwiązanie, które zwróci się po pewnym czasie. Zakładając, że ceny za energię elektryczną z roku na rok są coraz wyższe, zwrot takiej inwestycji jest szybszy. Głównym zyskiem z systemów fotowoltaicznych są dużo mniejsze koszty energii, ponieważ w większości czasu korzystasz ze swojej wyprodukowanej energii, a nie dostarczonej przez dystrybutora. Całą energię, którą nie wykorzystasz, możesz odsprzedać do zakładu energetycznego lub z magazynować i wykorzystać ją w późniejszym okresie.
5Czy można wykorzystać energię w chwili nie obecności w domu?
Gdy nieobecny jesteś w domu i nie korzystasz w tym czasie z energii elektrycznej, możesz nawiązać współpracę z dostawcą energii i jej nadmiar odsprzedać. Są jasne przepisy, które określają współpracę między producentem energii, a dystrybutorem energii co przekłada się na przekazanie wyprodukowanej energii do dystrybutora. Możesz także skorzystać ze swojego magazynowania energii i wykorzystać ją w późniejszym okresie.
6Jakiej wielkości powinna być instalacja fotowoltaiczna, aby zdała egzamin przy produkcji energii elektrycznej?
Każdy system fotowoltaiczny dobiera się indywidualnie dla obiektu tak, aby system był, jak najbardziej wydajny i spełnił swoje założenia.
7Czy system fotowoltaiczny sprawdzi się w zimie i w pochmurne dni?
Tak nawet w zimie i w pochmurne dni energia jest produkowana, choć mogą wystąpić spadki produkcji, ponieważ jest mniejsze przenikanie promieni słonecznych przez chmury.
8Jaki jest koszt instalacji i uruchomienia systemu fotowoltaicznego?
Każdy system fotowoltaiczny jest indywidualnie konfigurowany w zależności od zapotrzebowania na energię. Można także skorzystać z symulacji i wyliczyć swoją instalację oraz zapotrzebowanie na naszej stronie.